Marita un Sandis: no šova avantūras līdz kāzām
Liktenīgas sakritības un radu iesākta avantūra, kas palīdzēja vienam otru satikt, tā saka Marita Upīte (28) un Sandis Birkenbergs (31), kuri pērnvasar TV šova „Saimnieks meklē sievu” laikā sapratuši, ka ir radīti viens otram un nu oktobrī dzers kāzas.
10 padomi, kā nesaslimt aukstajā laikā
Rudens un ziemas tuvošanās ir zīmīga ar to, ka mums visapkārt šķauda un klepo, jo sācies vīrusu „uzvaras gājiens”.
Zupas – veselīgs, silts un taupīgs ēdiens aukstajos mēnešos
Šoreiz runāsim par zupām. Nevis par tām, kuras varam atrast jau gatavas burciņās vai pulverveidā veikala plauktā, bet gan par tām, ko savā virtuvē no veikalā pieejamiem produktiem varam pagatavot ar salīdzinoši nelielām izmaksām, kas ir patiešām veselīgas un mūs sasilda gada aukstajos mēnešos, un sniedz ilgstošu sāta sajūtu.
Saules brālis – ķirbis
Šķiet, nav neviena latvieša, kura paša vai radu dārzā neaugtu Latvijas lielākā oga – ķirbis, kas, prasmīgi uzglabāts, ir liekams galdā no rudens līdz jaunajai ražai un kura veselīgums un dažādās garšas īpašības tiek novērtētas arvien vairāk.
Veselīga uztura pamats – tā daudzveidība jebkurā vecumā
Lai arī kādā vecumā jūs būtu, no savas ēdienkartes pilnībā nevajadzētu izslēgt nevienu produktu, tāpat nav tāda produkta, kas obligāti lietojams kādai konkrētai vecuma grupai.
Ilmārs Mežs: bērni ir prieks, kurā dalīties
Demogrāfu Ilmāru Mežu pazīstam kā ekspertu, kurš pēdējā laikā nācis klajā ar diezgan šausminošām prognozēm par Latvijas nākotni, lai gan pats atzīst, ka viņa mērķis nav šausmināt, bet gan piespiest sabiedrību domāt.
Iemācīt bērniem domāt radoši
Bērni ir jāizglīto atbilstoši viņu vecumam un nevajag eksperimentēt ar modē nākušām metodēm visās vecuma grupās. Tas palīdz sasniegt skolas galveno mērķi: izaudzināt radoši domājošus bērnus.
Īstie skolotāji un „Katrs var!”
Atlasīt labākos profesionāļus darbam skolā un apziņa, ka katrs bērns var sasniegt izcilus rezultātus kādā jomā, šie ir divi vaļi, uz kuriem balstās Iespējamās misijas programma.
Kartupeļi – latvieša otrā maize
Latvietim gruntīgas pusdienas noteikti saistās ar kartupeļu piedevu, ne velti šo gardo bumbuli mēdz saukt par mūsu otro maizi.
Cukurs un sāls – virtuves nešķiramā savienība
Lai gan cukuru un sāli mēdz saukt arī par balto nāvi (to lietojot pārlieku daudz, var iedzīvoties veselības problēmās), tomēr bez šīm vielām neiztiek neviena saimniece, īpaši tagad – vasaras pašā viducī, kad sākusies konservēšanas un ievārījumu gatavošanas sezona, kad top augļu un ogu kūkas un deserti.
Sievietes skaistumam: dabas līdzekļi
Savējo avīze aicināja eksperti dalīties ar saviem padomiem, kā sievietēm labākajos gados kopt un uzturēt tās zonas mūsu ķermenī, kas izraisa visvairāk raižu jeb kuras mēdzam saukt arī par problēmzonām. Verdant Eco SPA kosmetoloģe Lelde Vilistere stāsta, kā ar dabas līdzekļiem un veikalos pieejamiem produktiem sevi palutināt un atkal uzplaukt...
Elvi var lepoties ar saviem dziedātājiem un dejotājiem
No 30. jūnija līdz 7. jūlijam Rīgā no Latvijas malu malām sabrauks ap 40 000 cilvēku, lai piedalītos Dziesmu un deju svētkos. Dziedātāju un dejotāju vidū būs ne viens vien Elvi darbinieks.
14 interesanti fakti par Dziesmu un deju svētkiem
Vai zinājāt, ka šogad Dziesmu svētki svin savu 140. gadskārtu, ka deju lieluzvedumā dejotāji liks 32 miljonus soļu, bet Noslēguma koncerta kulminācijā radītie decibeli ir pielīdzināmi pērkona dārdienam? Atklājiet šos un citus interesantus faktus par Dziesmu un deju svētkiem!
Alutiņi, vecais brāli...
Latviešu nozīmīgāko un iecienītāko vasaras svētku – Jāņu – neatņemama sastāvdaļa ir alus, ne velti ap 70 % līgotāju to izvēlas savam mielasta galdam līdzās Jāņu sieram. Turklāt latviešiem alus darīšana un baudīšana vasaras saulgriežos ir ar senām tradīcijām apvīta.
10 padomi neaizmirstamiem svētkiem
Lai gan „ballīte pa fikso’’, kad uz ātrajām pusdienām sanāk daži draugi vai ģimenes locekļi, var izdoties, pat iepriekš neplānojot, tomēr svētki, lai tie paliktu atmiņā kā jautri, piepildīti un skaisti, ir laikus jāplāno.
Piena ceļš uz nemirstību: siers
Sen pagājuši tie laiki, kad siers mūsu ēdienkartē bija sastopams tikai brokastīs uz maizes. Mūsdienās sieru „pasaule” ir ļoti daudzveidīga un šī produkta izmantošanas iespējas ir visplašākās: sākot no salātiem un zupām, visbeidzot – ar desertiem.
Šovasar modē ir viss!
Lai gan strikti noteiktas modes tendences ir „mirušas”, tomēr tik vienkārši gan šovasar nebūs, ka varēsit kārtu kārtām visu ko saģērbt. Šovasar ieteicams izvēlēties gan hipiju laika un 80. gadu stila apģērbus, gan ievērot nemainīgi klasiskās vērtības. Tomēr galvenais, kas jāpatur prātā: lai izskatītos moderni, jāizvēlas savam augumam un vecumam atbilstošs, kvalitatīvs apģērbs, un tas ir stilistiski pareizi jākombinē.
Piepildīsim sapni tikt pie bērniņa!
Viņus mēdz saukt par „mēģenes bērniņiem”, dažkārt – par „pārsliņu bērniem”, kas radušies no sasaldētām šūnām... Var droši teikt, ka šie bērniņi ir visgaidītākie un ir vislaimīgākais notikums to pāru dzīvē, kuri dažādu iemeslu dēļ par vecākiem nevar kļūt dabiskā ceļā.
Ar Elvi un Domo atbalstu - augstāk un augstāk
Kaut arī vieglatlētika ir visu sporta veidu pamats, ko visbiežāk redzam un dzirdam mūsu bobslejistu vai skeletonistu panākumos, „sporta karalienei” šobrīd ir grūti laiki. Ja „zvaigznes” finansējumu rod dažās Latvijas Olimpiskās komitejas programmās, tad pārējie dzīvo un trenējas, kā var un māk.
Mūsu dāvana Latvijas neatkarības dienā: atbalsti savējos!
Latvijas nacionālais mazumtirgotājs Elvi, kas allaž iestājies par savējiem un kura teju 100 veikalos visā Latvijā vairāk nekā 90 % preču ir Latvijā ražotas, sagaidot 4. maiju, kad svinam Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu (un šogad tā jau ir 23. gadadiena), sāk TV3 raidījumu sēriju.
Vita Jaunzeme atkal jūtas kā zvaigzne
Dzīve var mest pamatīgus kūleņus un pēkšņi no spožas aktrises lomām vari nokļūt dzīves krustcelēs, kad nākas atkal visu sākt „no nulles”, bet tomēr spēt atkal atrast piepildījumu un savu sirdsdarbu,- par to ir pārliecinājusies Vita Jaunzeme.
Mūsu enerģijas „vampīrs” – pavasara nogurums
Kad saulīte pavasarī sāk staigāt pa zemes virsu, tā vien gribas aktīvāk darboties, sirds ilgojas pēc kaut kā skaista. Tomēr kaulos guļ tāds kā slinkums, nespēks, miegainums, apātija. Speciālisti šo ligu tā arī sauc – par pavasara nogurumu, ar kuru cīkstas ap ceturtdaļa cilvēku.
Ilze Vazdika nav nekāda Mildiņa!
Omulīgums un latviskums - tā par Dailes teātra aktrisi Ilzi Vazdiku ir teikuši teātra kritiķi, un nav brīnums, ka viņas atveidotais latviešu saimnieces Mildas Upītes tēls TV seriālā Ugunsgrēks ir tik organiski „saaudzis” ar aktrisi, ka daudzi viņu tā arī uztver: kā saimniecisku sievieti. Ilze Vazdika sarunā ar Savējo avīzi vairākkārt norādīs, ka ikdienā esot pavisam citāda un neesot nekāda Milda!
Lai uzplaukst sievišķība 8. martā!
Ik gadu ap 8. martu raisās diskusijas, vai šie svētki, kas īpaši populāri bija Padomju laikos, būtu Latvijā svinami vai ne, tomēr tos joprojām mūsu valstī svin puse iedzīvotāju, liecina neseni pētījumi. Visbiežāk dāvanās vīrieši sarūpē ziedus un šampanieti, lai pateiktu „paldies” savām mīļotajām par to, ka tās ir līdzās, ka ir mīļas un vajadzīgas.
Elvi veikalos: jaunas dārzeņu šķirnes un krāsainas puķes
Kopš februāra beigām Elvi veikalos varat iegādāties ne tikai sēklu tirgotāja Kurzemes sēklas sarūpētās tradicionālās dārzeņu un ziedu sēklas, bet arī vairākus interesantus jaunumus.
Daži ziedi dodas uz dusu
Lai gan vairums augu pavasarī mostas, daži dodas savā vasaras guļā.
Makaroni jeb pasta: no zemnieku ēdiena līdz smalkiem restorāniem
Makaroni var šķist vienkāršs, bet demokrātisks ēdiens (ne velti teju puse Latvijas iedzīvotāju tos lieto uzturā ik nedēļu), bet, pieliekot nedaudz pūļu, var iegūt patiešām karalisku, smalkam restorānam atbilstošu maltīti.
Andžejs Reiters: jāmīl ne tikai uzvaras, bet arī grūtais ceļš uz tām
Kā atrast savu īsto cilvēku un saglabāt mīlestību visas dzīves garumā? Kāpēc aizvainoties ir kaitīgi? Cik svarīgi ir pateikt „paldies” un no visas sirds piedot sev un līdzcilvēkiem, tā attīrot mūsu gara ceļu un ļaujot būt spēcīgākiem, laimīgākiem un nesaslimt?
Elvi firmas zīme: svaiga, Latvijā ražota gaļa
Elvi pircēji kā mūsu veikalu īpašu vērtību uzteic iespēju iegādāties Latvijā audzētu, svaigu gaļu. Par to liecina pagājušā gada septembrī SIA Aptauju centrs veiktā Elvi pircēju aptauja.
5 mīti par gaļas ēšanu
Par gaļas lietošanu uzturā ir lauzts daudz šķēpu daudzu gadu garumā. Kopš 6. gadsimta pirms mūsu ēras, kad matemātiķis un filozofs Pitagors un viņa sekotāji veselības un ētisku iemeslu dēļ bija atturējušies no gaļas ēšanas, allaž ir bijušas divas nometnes: gaļas ēdāji un pārliecinātā otrā ierakumu puse - veģetārieši. Cik gan mītu nav dzirdēts par vai pret gaļas ēšanu! Savējo avīze runāja par dažiem, visbiežāk sastopamiem mītiem ar uztura speciālisti, dietoloģi Lolitu Neimani:
Vismīlētākā Elvi darbiniece - kasierīte Zinaīda no Babītes
Visos Elvi veikalos gada nogalē notikušajā konkursā „Savējie par savējiem!” esam noskaidrojuši labākos darbiniekus katrā mūsu veikalā. Vismīlētākais Elvi darbinieks ir Babītes veikala kasiere Zinaīda Driķe, par kuru nobalsojuši visvairāk pircēju un kolēģu.
6 jautājumi ārstam
Nesekojot savu vēnu veselībai, varam iedzīvoties pamatīgās veselības problēmās, un nevajag iedomāties, kā tā ir tikai gados vecu ļaužu bēda. Uz Savējo avīzes jautājumiem atbild Dr. med. Uldis Mauriņš, vēnu veselības konsultatīvā centra Dr. Mauriņa Vēnu centrs vadītājs, Baltijas Fleboloģijas biedrības prezidents
Gudrību, daudz smaidu un jauku iespaidu!
Lai gan oficiāli Jaunais gads Latvijā labu laiku jau kā iestājies un mūsu ikdienas gaitas ir uzņēmušas apgriezienus, pēc Austrumu horoskopa jaunais, Čūskas gads Latvijā sāksies tikai 10. februārī plkst. 9:21. Ko šim gadam apņēmušies, ko domā par horoskopiem Jauno, Čūskas gadu sagaidot, un ko arī citiem Savējo avīzes lasītājiem novēl mūsu aptaujātie cilvēki?
Biruta Mežale: „Katras grūtības dara cilvēku gaišāku.”
Latvijā ir īpašas sievietes, kuras var tikai apbrīnot: tādas, kuras, saņemot pat smagus dzīves triecienus, spēj saglabāt optimismu, atrast spēku un pēcāk sniegt palīdzīgu roku arī citiem. Šāda sieviete ir arī cēsniece Biruta Mežale.
Gaļa: iecienītākais latviešu ēdiens
Lai gan ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā par modes lietu kļūst atteikšanās no gaļas lietošanas uzturā, gaļa un tās produkti joprojām ir Latvijas iedzīvotāju iecienītākais ēdiens. Tos liekam galdā gan ikdienā, gan svētku reizēs.
Lauku sētas uzvarētāja Sarmīte: „Latvijā ir labi!”
Kad Savējo avīze nonāks pie saviem lasītājiem, lielā intriga, kurš būs ticis pie Elvi atbalstītā šova Lauku sēta 2 galvenās balvas, – firmas Agrimatco Latvia dāvātā traktora, būs atrisinājusies. Tā ir Sarmīte Zveja (35) no Tērvetes pagasta Silmaču saimniecības.
Regīna Devīte: atpazīstamība jau laimi nenes
Ar seriāla Ugunsgrēks Zentiņu jeb Valmieras teātra aktrisi Regīnu Devīti tiekamies viņas Rīgas „apartamentos” – komunālā dzīvokļa istabiņā, kuru aktrise dala ar studenti no Valmieras, uz matrača pārlaižot naktis pēc ieilgušām filmēšanām. Nu jau vairākus gadus Regīnas dzīve skriešus rit starp Valmieru un Rīgu, ceļā autobusā paspējot gan pagulēt, gan pārskatot Ugunsgrēka kārtējo epizožu aprakstus.
Šogad modē dārzeņi un vīrietis virtuvē
Modē šogad ir ēst veselīgu, pašu gatavotu pārtiku, bet īstu uzvaras gājienu sākuši dārzeņi, turklāt arvien vairāk vīriešu rosās pie plīts.