Veikalu tīkls ELVI darbojas pēc franšīzes principa, apvienojot spēcīgākos vietējos mazumtirgotājus visā Latvijā un atbalstot lokālos uzņēmējus, lai veikalu ELVI piedāvājuma klāstā vienmēr būtu svaigi un gardi Latvijas labumi. ELVI nemitīgi aug un attīstās, šogad atzīmējot savu 15. pastāvēšanas gadu. Laikam ritot, prioritāte palikusi nemainīga – vietējais cilvēks, tā ikdienas vajadzības, dzīves kvalitāte un vieta, kur tas atrodas.

ELVI franšīzes pirmsākumi atrodami vienā no Latvijas skaistākajām pilsētām – Siguldā. Tur pirms 15 gadiem tika atvērts pirmais veikals ELVI, kas piederēja nu jau ilggadējam ELVI franšīzes partnerim SIA „VITA mārkets”, kas šo gadu laikā ir ievērojami pilnveidojies, paplašinājies un attīstījies.

1997. gadā Siguldā, Ausekļa ielā 5 tika atvērts pilsētā pirmais pašapkalpošanās veikals “VITA mārkets”, kas pēc vērienīgas rekonstrukcijas 2000. gada 5. oktobrī durvis vēra kā pirmais veikals ELVI Latvijā. „Lepojamies, ka Siguldā tika atvērts pirmais veikals ELVI un tieši mēs bijām pirmie, kas aizsāka veiksmīgu sadarbības modeli ar Latvijas mazumtirgotājiem, varējām iedrošināt un uzrunāt! Šobrīd SIA “VITA mārkets” pieder jau 19 veikali ELVI Vidzemē, Zemgalē un Rīgā,” stāsta SIA “VITA mārkets” tirdzniecības vadītāja Lolita Vīna.

Attīstība un pilnveidošanās uzņēmumā notiekot nepārtraukti. “Investējam veikalu modernizācijā, veicam vērienīgas rekonstrukcijas Jelgavā, Rūpniecības ielā, Siguldā, Vidus ielā. Mums ir svarīgi, lai pircējiem būtu ērti – piebraukt, novietot automašīnu vai riteni un iepirkties. Labiekārtojam arī apkārtējo vidi,” informē L. Vīna.

Kā visi ELVI franšīzes partneri arī SIA “VITA mārkets” aktīvi iestājas par Latvijā ražotajiem labumiem. “Lielākajos veikalos ELVI piedāvājam pircējiem Latvijā audzētu cūkgaļu, ko patlaban dara tikai retais lielveikalu tīkls. Rūpējamies, lai veikalos būtu lokālo ražotāju produkcija – alus, siers, maize, saldumi. Kā arī, palielinoties pieprasījumam, veikalos ELVI arvien vairāk ir pieejama dažāda specializētā pārtika, piemēram, bezglutēna, sojas produkti u.c.,” atzīmē SIA “VITA mārkets” pārstāve.

Spēcīgu uzņēmumu veido tā komanda, tāpēc SIA “VITA mārkets” veiksmīgi rada pozitīvu darba vidi: “Mūsu nostādījums ir tāds, ka darbs ir un būs, vajag vienkārši strādāt. Vienmēr sveicam visus savējos svētkos – Līgo, Ziemassvētkos, rīkojam ikgadējās uzņēmuma sporta spēles. Veikalu ietvaros tiek rīkoti laivu braucieni, kopīgas izjādes ar zirgiem, grila pasākumi vasarā. Darbinieki zina, ka “VITA mārkets” ir svarīgi, lai kolēģi ikdienu jūstos labi un droši. Protams, piedāvājam arī izaugsmes iespējas ikvienam, kurš izrādījis iniciatīvu, interesi un atbilst nepieciešamā amata kritērijiem. Rīkojam pārdevēju kursus, vadītāju seminārus un dažādas apmācības.”

Atskatoties uz darbīgajiem gadiem un raugoties nākotnē, L.Vīna atzinīgi vērtē: “Ir liels gandarījums būt ELVI, būt par savējiem – pircējiem, ražotājiem un franšīzes partneriem -, veidojot stabilu un spēcīgu Latvijas mazumtirdzniecības tīklu. ELVI franšīzes partneru un veikalu attīstība, darbinieku motivācijas un pircēju lojalitātes programmas, Latvijas labumu piedāvājums, attieksme – tas viss ļauj raudzīties nākotnē ar pozitīvām gaidām un aicināt uzņēmējus pievienoties ELVI franšīzei. Ieguvums ir milzīgs un, pats galvenais, abpusējs!”