Veselīgākie saldumi, ar ko iepriecināt mazos Helovīna svinētājus
Lai maskās tērptajiem ciemiņiem sarūpētu ne tikai saldu, bet arī iespējami veselīgāku pateicību par apciemojumu, uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone kopā ar veikalu tīklu ELVI ir izveidojuši veselīgāko saldumu TOP 5 Helovīna svinētājiem.
Kā izvēlēties labas zivis?
Kvalitatīvas zivis un zivju produkti ir veselīgs un vērtīgs uzturvielu avots, kas ēdienkartē būtu jāiekļauj pat vairākas reizes nedēļā, tomēr speciālisti atzīst – izvēlēties tiešām labas kvalitātes zivis ir jāprot! Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI kopā ar uzturzinātnes eksperti, pārtikas tehnoloģi un veselīga uztura meistarklašu vadītāju Dzintru Koktu ir apkopojis padomus, kuros der ieklausīties, ja vēlaties sevi palutināt ar labiem zivju ēdieniem.
Skolēna ēdienkarte – kā nodrošināt pilnvērtīgu uzturu un veselīgas uzkodas?
Septembris lielā daļā Latvijas ģimeņu paiet, plānojot bērnu mācību gaitas, pulciņu aktivitātes, pierodot pie jaunā dienas ritma, un bieži tikai mēneša beigās patiešām top skaidrs, kāda turpmāk veidosies skolasbērna ikdiena un cik ilgu laiku kurā dienā bērns pavadīs ārpus mājām.
Latvijas iedzīvotāji vasarā ēd daudz augļu un ogu, iecienītākās – zemenes!
Laikā, kad Latvijas daba gan dārzos, gan mežos mūs lutina ar dažādu augļu un ogu pārbagātību, lielā daļa Latvijas iedzīvotāju ikdienas ēdienkarti regulāri papildina ar svaigām ogām un augļiem, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla “ELVI” veiktā aptauja. Gandrīz 45 % aptaujāto atzinuši, ka dienā regulāri apēd vismaz 2-3 porcijas (300 līdz 500 gramus) šo produktu, turklāt gandrīz 43% respondentu norādījuši – svaigas ogas un augļus vasarā ēd gandrīz katru dienu, 34,6% - vairāk kā 3 reizes nedēļā.
Ko pirkt veikalā, ja meklē veselīgas uzkodas ātrai maltītei?
Gandrīz katrs no mums ir piedzīvojis brīdi, kad sāk mocīt izsalkums, tomēr laika kārtīgai maltītei nav un gribas nopirkt kādu našķi ātrām uzkodām. Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI kopā ar uzturzinātnes speciālisti un pārtikas tehnoloģi Dzintru Koktu apkopojis ieteikumus, kādas uzkodas veikalā izvēlēties ātrai izsalkuma remdēšanai, lai šāda maltīte nepārvērstos par neveselīgu ēdienreizi, bet sniegtu nepieciešamo enerģijas daudzumu.
Labākais Jāņu siers Tavam svētku galdam!
Klājot galdu līgotājiem, teju katra saimniece cienastam izvēlas pievienot arī klasisku Jāņu sieru – kā nekā, tieši saules dzeltenais ritulis latviešiem Vasaras saulgriežu laikā jau no seniem laikiem simbolizējis sauli un pasaules veselumu, bet tikai retais zina, ka sieram Jāņu ēdienkartē ir ne vien simboliska, bet pat medicīniska nozīme.
Veldzējot slāpes, izvēlies labāko veselībai
Jo vairāk silda saule, jo biežāk cilvēki remdē slāpes ar dažādiem veikalā nopērkamiem dzērieniem – pieaug pieprasījums pēc sulām, limonādēm, ūdens. Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI kopā ar uzturzinātnes speciālisti un pārtikas tehnoloģi Dzintru Koktu ir apkopojis svarīgāko informāciju par atspirdzinošajiem dzērieniem.
Pavasarīgi zaļumi un savvaļas augi – spēcinošs uzturs pavasarim
Pavasaris ir laiks, kad veikalu plauktos parādās arvien vairāk jaunās ražas labumu gan no Latvijas, gan ārvalstu ražotājiem. Arī mūsu organisms sāk vairāk ilgoties pēc svaigiem, aromātiskiem ēdieniem. Tādēļ biežāk izvēlamies vieglu maltīti un mazāk ēdam termiski apstrādātus ēdienus, to vietā izvēloties svaigas, ērti pagatavojamas uzkodas, tomēr svarīgi, lai ar uzturu uzņemam visas organismam nepieciešamās vielas.
Elvi veikalu rekonstrukcija
Ar patiesu prieku varam paziņot, ka nacionālais mazumtirgotājs ELVI pēdējo mēnešu laikā ir rekonstruējis vairākus Elvi tīkla veikalus.
Kopā ar "Gudrs vēl gudrāks" ciemos pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa
Mācību gads jau tuvojas beigām, un tā ietvaros Latvija aizrautīgi sekoja līdzi mūsu valsts gaišākajiem prātiem erudīcijas spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”.
Piena produkti – veselīgs uzturs vai kaitējums veselībai?
Par pienu un piena produktu lietošanu uzturā sabiedrībā valda ļoti daudz dažādu un pat radikāli pretēju viedokļu – piena noliedzēji norāda uz to nepiemērotību cilvēka organismam, savukārt atbalstītāji izceļ piena labās īpašības un augsto uzturvērtību.
Aptieka uz palodzes – pašu audzēti zaļumi ikdienas uzturam
Jaunā Latvijas raža veikalu plauktos sāk parādīties tikai pamazām, tomēr svaigi, garšīgi un veselīgi zaļumi ir teju katra pavasara neatņemama sastāvdaļa, tāpēc nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI sadarbībā ar ELVI uzturzinātnes speciālisti un pārtikas eksperti Dzintru Koktu ir apkopojuši padomus pirmo zaļumu audzēšanai uz palodzes
Neparasti ēdieni no pāri palikušajām Lieldienu olām un svētku cepeša!
Pēc aizvadītajām Lieldienām, kad svētku noskaņas radīšanai sakrāsots ne viens vien desmits dažādu olu, tomēr ēdāju spēki izsīkuši krietni ātrāk, nekā vārīto olu kalni, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā neparastas receptes.
Lieldienu brīvdienas – populārs laiks piknikam
Nozīmīgākos pavasara svētkus Lieldienas Latvijas iedzīvotāji pavada, baudot pavasarīgu atpūtu brīvā dabā un gatavojot tradicionālus Lieldienu ēdienus, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI dati.
Maizes lietošanas modes tendences un mīti par maizi
Nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI pārdošanas dati liecina - uzturā lietojam arvien mazāk klasiskas maizes, bet strauji pieaug mūsu kultūrai netradicionālu maizes aizvietotāju, piemēram, lavašu, tortilju pārdošanas apjomi, daudzi no maizes izvēlas atteikties vispār.
Ziemas mēnešos apēsts vairāk kā miljons smalkmaizīšu
Iestājoties astronomiskajam pavasarim, ELVI apkopojis savu klientu iepirkšanās paradumus ziemā.
Ventspilī, Gāliņciemā durvis vērs jauns veikals ELVI
Tieši Starptautiskajā sieviešu dienā, 8. martā plkst. 14:00 Ventspilī, Gāliņciemā, Kuldīgas ielā 123 tiks atklāts jauns veikals ELVI.
Veikala izvēlē būtiskākais – apkalpošanas kvalitāte
Izvēloties tirdzniecības vietu, kur izdarīt ikdienas pirkumus ģimenei, nozīmīgākais apsvērums ir personāla atsaucība, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI veiktā aptauja par faktoriem veikalu izvēlē.
Pieaugot cenai, krītas piena produktu pārdošanas apjoms
Cenu kāpuma dēļ pircēji piena produktus iegādājas nedaudz retāk, pieaug pārdošanas apjoms izstrādājumiem ar augu tauku piedevām, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI dati.
Romantiskas receptes Valentīndienai
Uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā neparastas receptes Valentīndienas noskaņās.