Ar sabiedrības atbalstu apmaksās neauglības ārstēšanu 7 ģimenēm

 

2016.gadā ir saziedoti 21 587,24 EUR neauglības ārstēšanas programmai “Labu darot”, kas ļaus apmaksāt ārstēšanās procedūras septiņām Latvijas ģimenēm no visiem reģioniem.

 

Kampaņas idejas autore un galvenā atbalstītāja, SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta “Esmu pateicīga katram, kas ar savu ziedojumu ir sniedzis atbalstu, lai Latvijā varētu dzimt vairāk ļoti gaidītu un mīlētu bērniņu! Kopā ar ziedotāju atbalstu četru gadu laikā jau ir piedzimuši 7 mazuļi, vēl četras māmiņas ir savu bērniņu gaidībās - tas ir patiesi iedvesmojoši!”   

 

Labdarības programma, kuras ietvaros tiek vākti ziedojumi, lai sniegtu finansiālu atbalstu pāriem, kam jāsaskaras ar neauglības izraisītām problēmām, norisinās kopš 2013.gada maija. Šo gadu laikā kopā saziedoti 89 189 EUR, atbalsts ir sniegts vairāk kā 25 ģimenēm. Pērn, 2016. gadā, ārstēšana ar ilgi gaidīto veiksmīgo grūtniecību noslēgusies pieciem pāriem, vienā no šīm ģimenēm jau piedzimusi meitiņa. 2017.gadā ārstēšanās procedūras par saziedotajiem līdzekļiem saņems septiņi pāri no visas Latvijas.

 

“Klīnikas EGV” ārste Zane Vītiņa, kas labdarības projekta ietvaros strādā ar ģimenēm, stāsta: “Esot kopā ar ģimenēm neauglības ārstēšanas laikā, redzu, cik nozīmīga cilvēkiem ir akcijas ietvaros saņemtā palīdzība – ar sabiedrības atbalstu daudzām Latvijas ģimenēm ir izdevies noticēt, ka arī viņi var kļūt par mīlošiem vecākiem un sagaidīt savas atvasītes. Esmu gandarīta, ka varu būt līdzās šim brīnumainajam procesam, varu palīdzēt nākt pasaulē ļoti gaidītiem bērniņiem! Domāju, ka akcija “Labu darot!” ne vien palīdz neauglības ārstēšanā, bet arī pievērš pastiprinātu sabiedrības uzmanību ģimenes vērtībām un demogrāfiskajai situācijai mūsu valstī, aicinot iedziļināties un paplašināti izprast šos jautājumus.”

 

“ELVI Latvija” komercdirektore L.Vārtukapteine norāda “Lai arī neziņas un rūpju pilnais neauglības ārstēšanas laiks ģimenēm ir ļoti intīms pārdzīvojums, par ko pāri nevēlas runāt publiski, sazinoties ar viņiem, redzam, ka šie cilvēki patiesi novērtē sabiedrības sniegto atbalstu – daudzi no viņiem jau paši vairākkārtēji ir apmaksājuši dārgās procedūras, tomēr cerēto rezultātu ir izdevies sasniegt tikai, saņemot palīdzību labdarības akcijas ietvaros. Man ir prieks, ka nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI rosinātā ideja spēj sniegt reālu atbalstu Latvijas iedzīvotājiem. Šī labdarības programma ir spilgts apliecinājums tam, ka mēs katrs, izdarot mazumiņu, ziedojot kaut vai tikai dažus centus, kopā varam paveikt lielas lietas!”

 

 Neauglības ārstēšanas kampaņu īsteno sabiedriska labuma organizācija “Taureņa efekts” sadarbībā ar nacionālo mazumtirdzniecības tīklu ELVI un “Klīniku EGV”. To atbalsta A/S "Veselības centru apvienība", veikali “ALKOUTLET DZĒRIENI&VĪNI”, degvielas uzpildes staciju tīkls A/S “VIRŠI-A”, lietotu preču mazumtirgotājs „KRISTĪNE-RR”. 2016.gada nogalē akcijai pievienojās arī “Mēness Aptiekas” un “Centrālā Laboratorija" ar filiālēm visā Latvijā. Papildu informācija par kampaņu atrodama mājaslapā: www.labudarot.lv.